program rozwojowy online

Moc Wewnętrznej Ciszy

Czyli jak SKUTECZNIE poradzić sobie z gonitwą myśli, strachem, lękiem i przywrócić ciszę w Sobie dzięki pracy z własną Świadomością

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

 

Witam serdecznie,

Otrzymuje Pani tego maila, ponieważ jakiś czas temu wyraziła Pani zainteresowanie Programem Grupowym online. Ponieważ będzie on skonstruowany w innej formie niż psychoterapia, dla wygody oraz swobody  komunikacji pozwolę sobie na zmianę formy na bezpośrednią. W takim stylu będzie prowadzony także Program. A więc… 🙂 

Jeśli rezonujesz z poniższym opisem, lub jego częścią, a słowa w nim zawarte brzmią znajomo, to zapraszam Cię serdecznie do wspólnej podróży, bo to oznacza, że ten Program jest dla Ciebie. Jeśli nie, w porządku. Ważne, abyś skorzystał/a z tego, co Ci proponuję w najlepszy dla Siebie sposób.

 

Ale może najpierw… poznajmy się 🙂

 

 

Wewnętrzne rozchwianie, rozdygotanie, lęki, złość, różne emocje które trudno okiełznać, poczucie utknięcia w jakimś temacie albo odcięcie od uczuć, wrażenie, że nic nie czujesz…

Twoje myśli suną przez głowę w tempie błyskawicy i jedna popędza drugą: „co będzie z…”, „a co, jeśli…”, „jak sobie poradzę, gdy…” wstaw tutaj swoje zakończenia…

Do tego trudno odpocząć, czasem zasnąć, nie mówiąc już o relaksie i regeneracji ciała, które jest napięte, zmęczone, może jakimś bólem albo innym objawem dające sygnał, że to, w jakim stanie jesteś nie prowadzi do niczego dobrego.

Być może jesteś w momencie, kiedy właśnie Twoje ciało mocniej daje Ci znać, że czas coś zmienić. Bóle głowy, chroniczne zmęczenie, problemy z zasypianiem albo płytki sen, spięcie w okolicach brzucha i w mięśniach, ucisk w klatce piersiowej, niemożność złapania pełnego oddechu, problemy z kręgosłupem, to tylko niektóre z objawów świadczące o tym, że potrzebujesz zmiany.

Znasz to? Wszyscy to znamy. Ja też! Nie jestem człowiekiem innym niż Ty. Znam bardzo dobrze gonitwę myśli i niejednokrotnie poczułam jak wpływa na ciało i emocje.

To jak trzymanie pedału gazu na najwyższych obrotach nawet, kiedy auto stoi. I na nic się zdaje wiedza o tym, że już nie trzeba, że teraz czas odpocząć. Głowa wydaje się zupełnie tym nie przejmować, a myśli żyją własnym życiem.

Dzięki wieloletniej pracy z setkami osób a także własnej praktyce wiem, jakie są przeszkody na tej drodze.

 • Jak działa umysł, który podsuwa Ci tysiące przeszkód, żeby tylko się nie wyciszyć.
 • Jak za każdym razem, kiedy kładziesz się do łóżka i próbujesz zasnąć, w głowie przedstawiane są Ci różne scenariusze.
 • Albo jak czujesz, że zaczyna się atak paniki i tak Tobą owładnie, że błagasz tylko, żeby już się skończył.
 • Lub kiedy głowa podpowiada Ci: „zostań”, „wycofaj się”, „nie rób tego, bo się ośmieszysz” a lęk i wstyd powodują, że zostajesz w miejscu i nie ruszasz się w życiu ani na milimetr.
 • Albo kiedy czujesz różne emocje „tuż pod skórą”, ale po prostu nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić, co się z Tobą dzieje, o co chodzi i dlaczego to one Tobą sterują, a nie Ty nimi.

Chcę Ci powiedzieć z pełną mocą i stanowczością: JEST Z TEGO DROGA WYJŚCIA.

Droga wyjścia, którą Ci pokażę i w której będę Ci towarzyszyć, ale nie będę Cię nieść. Potrzebujesz przejść po niej sam/a.

Wiesz, tak naprawdę nikt  z nas nie decyduje się na zmianę, jeśli sytuacja NAPRAWDĘ mocno nam nie uwiera. To właśnie dyskomfort, to cierpienie powoduje, że mamy już dość i szukamy nowych dróg.

Odpowiedz sobie sam/a na pytanie:

Czy jesteś już w tym punkcie życia, w którym koszty związane z trzymaniem się starego, znanego sposobu myślenia i zachowania są już wyższe niż koszty wyjścia ze strefy komfortu i spróbowania nowego? Ile jesteś gotów zrobić, jak ważne jest dla Ciebie poradzenie sobie z emocjami i myślami?

I tu dochodzimy do sedna tego, co Ci proponuję: Czy jesteś gotowa/y zacząć pracę ze SWOJĄ ŚWIADOMOŚCIĄ?

Jesteś gotowa/y poznać i nauczyć się medytacji? Praca ze Świadomością i tak zwane ”techniki doświadczeniowe” polegają na tym, że zamiast tylko dowiadywać się kolejnych informacji, zaczynasz je stosować, czyli właśnie ich doświadczać.

Tak, zgadzam się: doświadczanie ciała, nauka medytacji to wyjście z tej strefy komfortu która nosi tytuł: „samo się rozwiąże”.

Bo tutaj nic się samo nie zrobi. Możesz czekać w nieskończoność, żyć dalej jak dotychczas, odcinać się od Siebie, albo wręcz przeciwnie: wertować wszystko przez umysł i przeczytać tony książek, wysłuchać tysięcy podcastów… a i tak za jakiś czas wrócisz do tego punktu, w którym życie powie: „Sprawdzam. Pokaż mi, czego się nauczyłaś/eś W DZIAŁANIU”.

 

Program, który Ci proponuję to przestrzeń, w której jeśli tylko powiesz „tak”, nauczę Cię konkretnych technik pracy ze Świadomością. Z pewnością już o nich słyszałaś/słyszałeś pod różnymi nazwami, a które tak naprawdę mówią o tym samym: „bycie świadomym”, „byciem uważnym”, „byciem w tu i teraz”, „medytacja”, „relaksacja”, „trans” itd. Będzie to totalna zmiana Twojej percepcji od świata zewnętrznego do swojego wnętrza. Bo prawda jest taka, że medytacja i praca z ciałem jest najskuteczniejszą formą długotrwałej, skutecznej zmiany. Co więcej, przejdę tą drogę krocząc obok Ciebie, towarzysząc Ci w niej osobiście. Jestem osobą, dla której ważne jest, aby techniki, których uczę miały oparcie w nauce. I TAK WŁAŚNIE JEST. Są to wielokrotnie sprawdzone i zbadane naukowo techniki. Jedyne i aż to to, abyś otworzył/a na nie swój umysł.  

 

Brzmi super. A jak to będzie wyglądać w praktyce? Już Ci mówię:

Otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, na której będą umieszczone materiały wideo oraz audio podzielone na sześć modułów. W każdym module zawarta będzie:

część z wiedzą -ponieważ potrzebne jest nam osadzenie w tematyce, którą wspólnie będziemy razem odkrywać- a także część zawierająca praktyczne, bardzo transformujące medytacje oraz metody pracy z ciałem. Dostęp do materiałów masz przez cały okres trwania Programu. Dzięki nim możesz pracować w swoim tempie, w zaciszu domowym, tak jak potrzebujesz.

Dodatkową wartością, którą Ci oferuję są spotkania ze mną oraz innymi uczestnikami Programu. Podczas ich trwania będę odpowiadać na pytania, służyć swoją wiedzą oraz wsparciem. Nasze spotkania w grupie będą się odbywały online na platformie ZOOM co dwa tygodnie przez okres trzech miesięcy. Będziesz więc pracować w bezpiecznych warunkach i w swoim tempie nad tym, aby odzyskać wewnętrzny spokój i równowagę emocjonalną i po prostu zacząć ufać Sobie.

Dodatkowo dzięki dostępowi do zamkniętej grupy na FB dołączysz do osób, które tak jak Ty, są otwarte na nowe, chcą dokonać zwrotu w swoim życiu, postrzeganiu Siebie i Świata, poszerzyć swoją Świadomość, które powiedziały DOŚĆ staremu funkcjonowaniu i są gotowe, aby zacząć działać w nowy sposób.

 

Co znajdziesz w środku Programu:

 

Moduł I

Zacznijmy od „gonitwy myśli” i rozpracujmy ją 🙂

Skąd to ciągłe „nakręcanie się”?

Świadomy umysł- znasz go, ale czy na pewno?

Poznaj swoją Podświadomość i…zaprzyjaźnij się z nią

Wewnętrzny „Obserwator” – Skuteczne techniki obserwacji myśli, medytacje wyciszające

 

Moduł II

Emocje- po co Ci one i czy je znasz?

Jaki wpływ mają na Ciebie emocje

Jaką energię niosą emocje i jakie to ma znaczenie

Połączenie myśli-emocje

Konkretne sposoby radzenia sobie z emocjami, które działają

 

Moduł III

Ciało- odbiorca tego, co dzieje się w umyśle

Ciało reaguje od razu na myśli

Język ciała- poznaj go

Połączenie umysł-emocje-ciało

Co jest zapisane w ciele? Jaki ma to wpływ na Ciebie dzisiaj?

Techniki obserwacji emocji i ciała, skuteczne medytacje uzdrawiające

 

Moduł IV

Budowanie świadomości chwili obecnej- rozglądanie się po „tu i teraz”

Bardzo praktyczne techniki uwalniające stres

Techniki uwalniania lęku

Praktyczne techniki osiągania spokoju i powrotu do Siebie

 

Moduł V

Przestrzeń serca- co to takiego?

Wchodzenie w „przestrzeń serca” i nawiązywanie kontaktu z Wewnętrzną Mądrością

Wizualizacje, medytacje prowadzone

Pogłębianie kontaktu ze Sobą, kontakt z intuicją, która w praktyczny sposób pomaga w codzienności

 

 Moduł VI

Co masz na myśli, kiedy mówisz „Ja”? – to będzie odkrywcze 🙂

Metafora „Wewnętrznego Dziecka” oraz „Wewnętrznego Dorosłego” – co to takiego i jak z nimi pracować, aby Ci służyły w codziennym życiu

Medytacje z „Wewnętrznym Dzieckiem” oraz „Wewnętrznym Dorosłym”

Integrowanie w sobie wszystkich części „Ja”- bardzo praktyczne techniki do wykorzystania w codziennym życiu

 

Informacje organizacyjne:

 • Program rusza w pierwszej połowie czerwca 2022 roku.
 • Zapisy trwają do 11 maja 2022
 • W tej edycji cyklu możesz skorzystać z wyboru godziny spotkań:

wtorki 18.00-20.00 lub środy 10.00-12.00

 • Ponieważ jest to przedsprzedaż, koszt Programu wynosi 1200 zł przy płatności jednorazowej lub 450 zł przy płatności w trzech ratach. Pierwsza rata płatna jest od razu przy zapisie, następne w dwóch kolejnych miesiącach trwania Programu.

 

 • Jeśli potrzebujesz, daj znać w momencie zapisu, a otrzymasz  fakturę.

 

 • Płatność odbywa się przelewem na poniższy numer konta:

 

                                           77 1050 1764 1000 0097 3644 7195

 

                                            Psychoterapia i Rozwój Osobisty

                                            Joanna Szacoń-Wojak

 

 

W razie jakichkolwiek pytań, pisz śmiało.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Joanna Szacoń-Wojak